طراحی سایت اصفهان | سئو | مدیریت شبکه های اجتماعی | تولید محتوا | طراحی لوگو | طراحی گرافیک

طراحی سایت آموزشی

گسترش صنعت دیجیتال مارکتینگ به فعالیت‌های  آموزشی نیز رسیده است. با گسترش کاربرد اینترنت بسیاری از افراد آموزش خود را در دوره‌های آنلاین تکمیل می‌کنند. امروزه آموزشگاه، مدارس، دانشگاه‌ها برای رقابت با همکاران خود نیاز دارند تا وارد عصری بازاریابی اینترنتی شوند.

فضای مجاری و اینترنت بستری برای گسترش آموزش‌های کاربردی ایجاد کرده که هزینه آن نصبت به راه‌اندازی یک آموزشگاه کمتر و سود آن برابر یا بیشتر است. و علاوه بر آن شامل محدودیت جغرافیای نمی‌شود. اگر شما نیاز یک سایت آموزشی دارید تا مخاطب خود را در جریان برنامه‌های آموزشگاه خود قرار دهید و یا دوره‌های آموزشی خود را از طریق سایت خودتان بارگزاری کنید می‌توانید از طراحان سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ پینار مشاوره رایگان دریافت کنید.

طراحی سایت آموزشی

انواع طراحی سایت آموزشگاهی

سایت آموزشی با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌دهند در دو نوع طراحی می‌شوند

- سایت خدمات آموزشی:

 در سایت خدمات آموزشی اغلب مورد استفاده آموزشگاه‌های است دورها و کلاس‌های آنان حضوری برگزار می‌شود و در آن اطلاعاتی مانند دوره‌های آموزشی، زمان برگزاری، مشخصات استاد هر دوره، ثبت‌نام آنلاین، نتایج هر دوره وارد شود

- سایت آموزش مجازی یا طراحی سایت فروش دوره های آموزشی

اغلب توسط آموزشگاه‌های ایجاد می شود که آموزش و دوره‌های خود را آنلاین برگزار می‌کنند. یا به صورت فایل‌های ویدئو یا صوت در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. در این صورت نیاز است تا سایت خود را برای این نوع خدمات ارتقاء دهند. هر آموزشگاهی می‌تواند هر دو خدمات را در سایت خود داشته باشد

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساخت سایت آموزشی که باید در نظر داشته باشید.

 • طراحی: طراحی سایت بسته به نوع آموزش و گروه سنی مختلف است از در هر قشر و گروهی که قرار بگیرد باید جذاب باشد و کاربر را وادار به جستجو و کنکاش در قسمت‌های مختلف سایت کند.
 • معرفی دوره: در این قسمت اطلاعات دوره‌های آموزشی قرار می‌‌گیرد. اطلاعاتی مانند نام دوره، پیش‌نیازها، اقلام آموزشی مورد نیاز؛ هزینه کلاس، مشخصات استاد یامربی، تاریخ و ساعت کلاس، نحوه برگزاری آن مشخص می‌شود.
 • ثبت‌نام: در سایت‌های آموزش مجازی یا خدمات آموزشی هر دو باید ثبت‌نام به صورت اینترنتی فعال باشد سایت شما باید قادر باشد اطلاعات و مشخصات فرد ثبت‌نام کننده از طریق سایت دریافت کنند. مانند سایت‌های دانشگاهی انتخاب رشته و ثبت نام به صورت غیرحضوری انجام می‌گیرد.
 • پرداخت هزینه: یکی دیگر گزینه‌های مهم در سایت‌های آموزشی طریق پرداخت هزینه است و به دو صورت آنلاین (از طریق درگاه اینترنتی) و آفلاین (روش‌های کارت به کارت)است و هر دو را از طریق سایت می‌توان دریافت کرد.  بسته به درخواست شما هر کدام از این روش‌ها بر روی سایت قابل پیاده‌سازی است.
 • مقالات آموزشی مرتبط: شما در هر حوزه آموزشی که فعالیت می‌کنید باید مقالات با موضوعات مرتبط را در سایت خود درج کنید. این مقالات بر روی سئو سایت شما تأثیر مثبت می‌گذارد. و در جذب کاربران از طریق جستجوی گوگل کمک و برای سایت شما ایجاد ترافیک می‌کند.
 • فروشگاه اینترنتی: از طریق درگاه فروشگاهی شما می‌توانید تمام اقلام مورد نیاز برای دوره‌های آموزشی خود را به فروش برسانید مانند جزوه درسی، کتاب، سی دی و یا دوره‌های آموزشی ضبط شده خود را با در نظر گرفته هزینه در اختیار کاربران قرار دهید مانند فیلم‌های آموزشی، پادکست‌های صوتی، فایل‌های pdf
 • انجمن گفتگو: شما با ایجاد پنل گفتگو می‌توانید بین مربی و آموزشگر پل ارتباطی برقرار کنید و از این طریق پاسخ سؤالات خود را دریافت کنند.
طراحی سایت آموزشی

نکات فنی هم در وب‌سایت آموزشی

 • حجم‌هاست: در طراحی سایت آموزشی حجم‌ هاست از اهمیت بالایی برخوردار است به این علت که دوره‌های آموزشی به صورت آنلاین و یا طریق ویدئو حجم بیشتری نسبت به یک سایت شرکتی نیاز دارد. شما در یک سایت آموزشی حتما باید یک هاست دانلود با حجم و سرعت بالا انتخاب کنید. 
 • سئو: بهینه‌سازی وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا موتور جستجوی گوگل رتبه بالاتری نسبت به سایر رقبا برای شما در نظر بگیرد. دیده شدن سایت شما در صفحات اول جستجوی گوگل قطعاً به جذب و ثبت‌نام کاربران در دوره‌های شما مؤثر است. جذب بازدیدکننده باعث فروش بیش‌تر دوره‌ها و کسب درآمد بیش‌تر می‌شود.

قیمت طراحی سایت آموزشی در سال 1403

طراحی سایت آموزشی معمولاً در محدوده قیمتی 35,000,000 تا 200,000,000 تومان در ایران قرار دارد. عوامل متعددی بر قیمت طراحی سایت آموزشی تأثیر می‌گذارد. برخی از این عوامل عبارتند از:

 1. تعداد صفحات و امکانات مورد نظر کارفرما: تعداد صفحات و امکانات مورد نیاز سایت آموزشی، بر هزینه طراحی سایت تأثیر می‌گذارد. سایت‌های آموزشی با تعداد صفحات و امکانات بیشتر، قیمت بالاتری دارند.
 2. پاسخگو بودن قبل و بعد از فروش وب سایت: شرکت‌های طراحی سایت که پاسخگو هستند و خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند، قیمت بالاتری دارند زیرا این شرکت‌ها مسئولیت نگهداری و بروزرسانی سایت را بر عهده می‌گیرند.
 3. قابلیت‌های سایت: قابلیت‌های سایت آموزشی، مانند قابلیت چند زبانه، بر هزینه طراحی سایت تأثیر می‌گذارد. سایت‌های آموزشی با قابلیت‌های بیشتر، قیمت بالاتری دارند.
 4. توسعه کدنویسی و بهینه‌سازی رابط کاربری: توسعه کدنویسی و بهینه‌سازی رابط کاربری، بر هزینه طراحی سایت آموزشی تأثیر می‌گذارد. این مرحله شامل توسعه کدنویسی، ایجاد بخش‌های مختلف وبسایت، افزودن قابلیت‌ها و بهینه‌سازی رابط کاربری خواهد بود.
 5. توسعه اپلیکیشن آموزشی: توسعه اپلیکیشن آموزشی، بر هزینه طراحی سایت آموزشی تأثیر می‌گذارد. این قابلیت به شرکت طراحی سایت اجازه می‌دهد که اپلیکیشن آموزشی را به سایت اضافه کند.
 6. میزان محتوای آموزشی: میزان محتوای آموزشی سایت، بر هزینه طراحی سایت آموزشی تأثیر می‌گذارد. سایت‌هایی که محتوای آموزشی زیادی دارند، قیمت بالاتری دارند.
 7. نیاز به توسعه اپلیکیشن: نیاز به توسعه اپلیکیشن آموزشی، بر هزینه طراحی سایت آموزشی تأثیر می‌گذارد. این قابلیت به شرکت طراحی سایت اجازه می‌دهد که اپلیکیشن آموزشی را به سایت اضافه کند.

این عوامل در تعیین قیمت طراحی سایت آموزشی، نقش مهمی بازی می‌کنند. برای دریافت قیمت دقیق، نیازسنجی تخصصی پروژه توسط شرکت طراحی وب آموزشی انجام می شود.

پینار مارکتینگ با استفاده از نیروهای مجرب در امر طراح سایت، سئو، طراحی گرافیک، تولید محتوا  و هر نیازی که شما در سایت دارید می‌تواند شما را یاری کند. برای اطلاعات بیشتر و آگاهی کافی می‌توانید با ما در تماس باشید و یا در صورت نیاز درخواست اولیه خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید. پس از بازبینی فرم، با شما جهت هماهنگی و مشاوره تماس گرفت می‎‌شود.

 

اسکرول به بالا